Primăria Municipiului Bistriţa şi Palatul Culturii Bistriţa vă invită, duminică 22 august 2021, începând cu ora 20:30, pe Pietonalul „Liviu Rebreanu”, la concertul extraordinar „Bistriţa Lirica”.
Vor excela cele mai strălucitoare voci ale Bistriței – soprana Anita Hartig şi tenorii Ştefan Pop şi Ovidiu Purcel împreună cu Noua Orchestră Transilvană, sub bagheta dirijorului David Crescenzi – Italia, director artistic al Operei Naționale Române din Cluj.
Vă invităm, cu drag!
Bistrița Lirica: concert extraordinar cu Anita Hartig, Ștefan Pop, Ovidiu Purcel și Noua Orchestră Transilvană
![](https://societateadeconcerte.org/wp-content/uploads/2021/08/237057303_349332400233351_4504945073386356887_n-826x1159.jpg)
FELICITARI!